НУШ

У 2018-2019 н.р. всі першачки навчаються за програмою Нової української школи .

Учителі пройшли Три очні сесії та онлайн - курси на платформі EdEra.

У Новій українській школі по- новому облаштований освітній простір.

У кожного першокласника є особиста парта. Класи розділені на 8 осередків : навчальний, ігровий, творчий, а також живий куточок, осередок відпочинку, бібліотеку, вчительське місце, тематичний осередок . Улітку вчителі облаштували класи за новим стандартом .Учні забезпечені новими підручниками, школи отримали ноутбуки, проектори, фліп -чарти, пробкові дошки, дидактичний матеріал, кожен учень має магнітну дошку(планшет), 6 цеглинок LEGO. Також учителі перших класів отримали ламінатор та МФУ.

Перші 2 роки оцінювання знань не буде. Оцінки відтепер будуть тільки з третього класу. Про успіхи дитини батьки можуть дізнатися з її "Свідоцтва досягнень". Перша частина – особисті досягнення – заповнюється двічі протягом року. У жовтні – проміжне оцінювання та в травні – підсумкове оцінювання. Друга частина – предметні компетенції – заповнюється лише в травні в межах підсумкового оцінювання.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги». У свідоцтві батьки не тільки можуть ознайомитися з особистими досягненнями дитини , а і з рекомендаціями вчителя. А також можуть залишити свої побажання щодо освітнього процесу. Кожна дитина мати своє портфоліо, де зберігаються проекти і роботи виконані в школі.

День у класі починається з ранкової зустрічі . Таке заняття називається «ранкове коло» — діти з учителем говорять про минулі вихідні, про настрій, про все цікаве, чим хочуть поділитися. Дітям дуже подобається ранкове коло, бо кожна дитина хоче бути в центрі уваги, хоче, щоб до неї зверталися на рівних. Ця форма роботи допомагає сформувати колектив .

Із задоволенням діти ведуть щоденник вражень. Це – звичайний зошит, альбом для малювання чи блокнот, у якому учні ведуть власні записи. Зараз, у букварний період, діти висловлюють свої враження у малюнках.

У ранньому віці діти сприймають світ цілісно, а не фрагментарно, тому деякі предмети об’єднали довкола цікавих для дитини тем чи проблем. Цей інтегрований курс в НУШ називається "Я досліджую світ" та Інтегрований предмет – мистецтво. Він о’бєднує музичне та образотворче мистецтво . У курс"Я досліджую світ" входять такі освітні галузі: здоров’язбережувальна, природнича та історична галузі. Кожен тиждень навчання є тематичним, наприклад:

• "Наш клас"

• "Мої друзі"

• "Ми підприємливі».

Тож читати і писати, додавати і віднімати, а також висловлювати і захищати свою думку, діти вчаться не лише на окремих уроках української мови та математики, а й на заняттях з інтегрованого курсу "Я досліджую світ". На уроках діти активно обговорюють питання у спільному колі, групах, парах, конструюють з LEGO та інших матеріалів, творять спільні колажі. На стінах класу висять творчі роботи учнів, які потім зберігаються у портфоліо.

На початку навчального року учні разом з учителем розробили і прийняли усім класом правила, які зображені на плакаті та розміщені на видному місці. За потреби, діти можуть переглядати та повторювати правила. Діти відкриті , швидко адаптувалися в школі, перезнайомилися і знайшли друзів.

Ранкові зустрічі:

Дитина дня:

Ранкове привітання у колі друзів:

Павутинка дружби: