Інклюзивна освіта

Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітньої школи.

У  нашій школі навчання за інклюзивною формою здійснюється в трьох класах . У таких класах крім класних керівників, учителів  працюють асистенти , які допомагають в організації навчально-виховного процесу. Асистенти вчителя  надають допомогу учням з особливими освітніми потребами, проводять спостереження за дитиною з метою вивчення її індивідуальних особливостей, схильностей, інтересів та потреб. Допомагають концентрувати увагу, співпрацюють  з батьками, класним керівником та фахівцями ,беруть участь у розробленні індивідуальної програми розвитку. Асистенти вчителя разом із командою супроводу забезпечують здорові та безпечні умови навчання дитини з особливостями розвитку .

Згідно з планом розвитку інклюзивної освіти , було відкрито шкільну медіатеку. Простір, де діти зможуть поділитися цікавою інформацією, допомогти один одному вивчити уроки. Тут є інтерактивний куточок, де діти працюють на ноутбуках з виходом в інтернет, стелажі з різноманітними книгами  і,  навіть,  зона відпочинку з іграшками. Медіатека стала однаково корисною як для старших ,  так і для молодших школярів.

Для зменшення психоемоційної напруги і для легшої адаптації в школі створена ресурсна кімната, яка  забезпечує комфортні умови для переходу від ігрової діяльності до навчальної. В ній є декілька зон: навчальна, ігрова або зона відпочинку, куток сенсорної розрядки ,а також побутова зона  .В цій зоні діти набувають навичок самообслуговування , що допоможе їм краще адаптуватися в суспільстві.

Інклюзивна освіта – це не лише інтеграція особливих дітей в освітнє середовище, а й організація спільного навчання, яке охоплює всіх дітей.